2016/08/09

3 kitokie būdai išsaugoti prisiminimus


juostiniai fotoaparatai

esam pripratę telefonais ir fotoaparatais fotografuoti daug ir viską iš eilės. "jei nepatiks, ištrinsiu". su tokia filosofija, bent jau pas mane, telefonas greitai užsikemša labai panašiomis nuotraukomis, o jas atrinkti vis tingisi, beveik identiškas nuotraukas žiūrėti nuobodu, o užfiksuotos akimirkos neatrodo tokios išskirtinės ir ypatingos. tokiu atveju padeda juostinio fotoaparato terapija. 

juostinių fotoaparatų galima rasti močiutės palėpėje arba sendaikčių turguje. o jei labai nesiseka ir nei ten, nei ten nieko nesimato, tereikia peržvelgti lietuviškus skelbimų portalus arba ebay ar aliexpress (ten galima gauti ir profesionalesnių juostinių fotoaparatų, su daug nustatymų, keičiamais objektyvais). 

iš pradžių fotografavimas ant juostos gali atrodyti komplikuotas ir sudėtingas, bet pasigilinus ir pasipraktikavus tai galima greitai perprasti ir daryti kokybiškas nuotraukas. be to, diafragma, jautrumas, išlaikymas - įdomu, plečiam optikos žinias.

kas iš to? kam grįžti prie senų technologijų, jei dabartinės daug patogesnės, o nuotraukos kokybiškesnės? manau, kad žinodamas, kad turi 24 ar 36 galimybes užfiksuoti akimirką, tas akimirkas imsi labiau vertinti. ilgiau paieškosi kadro, atkreipsi dėmesį į detales, gersi aplinką į save. gal tada imsi labiau vertinti susitikimus su draugais ir mažiau scrollinsi telefone.

minusai tokie, kad tai nėra pigu: juostelė kainuoja apie 3 eur, ryškinimas apie 2 eur, o namie neturint skenavimui tinkamo įrenginio, už visos juostelės nuskenavimą reikės palikti dar apie 2 eur. taigi, 7 eurai už 24/36 skaitmenines nuotraukas (papildomos išlaidos norint nuotraukas spausdinti). bet manau, kad tai netradicinis ir įdomus būdas, o besidomintiems fotografija - geras būdas suprasti šviesos prigimtį. man labai patinka fotografuoti juostiniu fotoaparatu.


Polaroid/Instax fotoaparatas

panašu į juostinį fotoaparatą, tik daug paprasčiau - įdedi dėžutę su fotolapeliais, išsirenki vieną iš kelių funkcijų atsižvelgiant į fotografuojamos vietos apšviestumą ir paspaudęs mygtuką jau laikai nuotrauką, kuri tavo akyse gražiai ryškėja (nevisada sėkmingai; nuoskaudos), o vėliau gali puikuotis Instagramo feed'e.

labai smagus pats fotografavimo procesas - čia kadrą vertini dar labiau, nes nusivylimas pamatyti per baltą ar per juodą lapelį yra per didelis. smagu išgirsti, kaip lapelis išlenda iš fotoaparato, o paskui stebėti, kaip nuotrauka ryškėja. be to, dažnai gražias nuotraukas saugom kompiutery ir vis neprisiruošiam jų atsispausdinti, o šiuo atveju nuotrauką iš karto gali dėti į albumą ar kabinti ant sienos. gražus, vintažinis būdas.

minusai panašūs, kaip ir juostinio fotoaparato. mažiausia momentinio fotoaparato kaina Lietuvoje - 60 eur. fotolapeliai Lietuvoje kainuoja apie 12 eur už dešimtį, bet internetinėse parduotuvėse galima gauti daug pigiau (bent tokia paguoda).

žodžiu, labai azartiškas būdas sugauti akimirką - jaudiniesi, ar nuotrauka išėjo, nekantriai lauki, kol išryškės. smagu ir gražu.
kitokios prisiminimų dėžutės

iš kelionių visada parsivežu visokių bilietų, čekių, lankstinukų, žemėlapių ir panašių smulkmenų. noriu juos pasilikti, bet sudėjus viską kartu į dėžutę, viskas greitai susimaišo ir patampa krūva neaiškios kilmės daiktų. todėl kiekvienai atskirai kelionei (arba galima kiekvienam atskiram įsimintinam įvykiui) paskiriu po voką, o juos sustatau į dėžutę. viskas organizuota, gražu ir beveik nieko nekainuoja.

2 komentarai:

 1. Puikus įrašas! O kokį momentinį fotoaparatą turi tu? Ir kokie atsiliepimai apie jį? Aš kaip tik šiuo metu ieškau tokio fotoaparato, tad labai pagelbėtum. :) Dėkui iš anksto!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. džiaugiuosi, kad patiko.
   aš naudoju Polaroid 300. gavau jį dovanų, bet pati tokio nepirkčiau, nes jis kainuoja dvigubai daugiau, nei tokio paties principo Instax mini. aišku, smagu turėti tikrą Polaroid fotoaparatą, bet rekomenduočiau pirkti pigiausią Instax fotoaparatą, nes rezultatas mažai kuo skiriasi, o tokia fotografija nėra profesionali, tad investuoti nėra prasmės.

   Panaikinti