2016/06/29

Dead Poets Society, 1989We read and write poetry because we are members of the human race. And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

beveik galima vadinti klasika. tai filmas, kurį būtina peržiūrėti, kad turėtum šiokį tokį supratimą apie kino istoriją.

tai filmas apie nepaklusimą sistemai, tikrų jausmų tausojimą, meno vertinimą ir nuoširdumą. veiksmas vyksta 1959 metais, elitinėje Anglijos mokykloje. čia ateina kuklus naujokas Todas. jis greitai susipažįsta su savo kambarioku Nylu ir jo draugais. jiems visiems literatūros pamokas veda naujas mokytojas Kytingas. jaunuoliai greitai supranta, kad šis mokytojas - netipinis. jis įkvepia mokinius kitaip pažvelgti į literatūrą ir, tuo pačiu, į gyvenimą, laužyti normas, žiūrėti į viską savaip, elgtis ne taip, kaip liepia taisyklės, o taip, kaip liepia širdis. su kiekviena pamoka mokytojas parodo mokiniams kažką naujo, nustebina, moko keisčiausiais metodais ir jaunuoliai greitai supranta, kad literatūra - tai ne apdulkėjęs Šekspyras, o daug daugiau - tai ugnis, gyvenimas, tai, kas stumia pirmyn. vaikinai įkvėpti atkuria Mirusių Poetų Draugiją - sustinka vėlais vakarais ir skaito eilėraščius, savo kūrybą, šnekasi įvairiomis laisvomis temomis.

keista matyti jaunus dabar jau žinomų aktorių veidus - Robert Sean Leonard, Ethan Hawke. Robin'as Williams'as šiame filme ryškus. daug scenų buvo jo improvizuotos, o jo pasakojimai prieš klasę tikrai uždegantys.

filmas pastatytas paprastai, neturi neįprastos kinematografijos ar kažkokių specialių efektų, todėl jį žiūrėti lengva ir iš pirmo žvilgsnio tai labai paprastas filmas, tačiau jis neša mintį - padrąsina eiti savu keliu, klausyti jausmų ir neprisitaikyti prie vidutinybėms sukurtų taisyklių. taip, čia netrūksta klišių, paskutinę filmo sceną daug kas vadina perspaustai saldžia, tačiau čia pilna teisingų minčių. veiksmo linija įdomi, turi drastiškų posūkių, o pažiūrėjus tokį filmą, kuriame vertinama kūryba, literatūra, individualumas, širdis sušyla ir dar kažkiek tikiu žmonija.

Carpe diem. Seize the day, boys. Make your lives extraordinary.
(citata nr. 95 Amerikos Filmų Instituto šimto žymiausių filmų citatų (1900-2000) sąraše)Komentarų nėra:

Rašyti komentarą