2015/09/15

creativity is the highest level of intelligence

tau skauda, tau liūdna, tave slegia, tu vienišas, tu nerimauji, tu negali nurimti, tu paskendęs nežinomybėje. tu springsti juoku, tavo akys šypsosi, tavo siela pabudusi, tau atrodo, kad gyvenime daugiau nemiegosi, nežinai, ką daryti su visa turima energija. tu ramus, tu tylus, tu neturi ir nenori nieko sakyti, nes tau patinka tyla, tu galėtum valandų valandas vien klausytis.

padėk šalin kompą. nustumk ir knygas, dabar tu ne mokaisi, o jauti. išeik iš kambario, nueik į kiemą, nueik į savo garažą, nueik į balkoną, nueik prie to apleisto pastato anoj gatvės pusėj. tik prieš išeidamas pasiimk ką nors - pasiimk markerį, tušinuką, pieštukus, kreideles, dažų flakoną, sienų dažus, anglies gabalą iš židinio, profesionalius dailininkų pieštukus, akrilinius dažus, aliejinius dažus, guašą, akvarelę, temperą, teptukų, pagaliukų, statybininko volelį ar mentelę, pasiimk bet ką. pasiimk ir popieriaus iš mokyklinio aplanko, pasiimk gabalą kartono nuo senos dėžės kur buvo naujas virdulys, pasiimk fanieros gabalą, klišą, šiurkštų, tobulai išmatuotą - nesvarbu, pasiimk stiklo plokštę, medžio drožlių plokštę ar kokią vargšišką malką arba gali vietoje to susirasti pliką sieną kur nors, kur dabar niekas tavęs nemato.

tavo formatas nėra A4 ir tavo tema nėra "piešinys Kazio Borutos knygų motyvais". tu neturi piešti veidų pagal proporcijas, neturi sudaryti trimačio vaizdo, neturi naudoti perspektyvos, tau nereikia kompozicijos taisyklių, tavo žolė neturi būti žalia ir dangus neturi būti mėlynas. tau nereikia piešti padrožtu pieštuku ir tau nereikia naudoti būtent 12 dydžio filberto iš būtent Meno mūzos prie Rotušės aikštės. išmesk iš galvos visą šlamštą, kurį tau sukišo per dailės pamokas, tau nieko nereikia. viskas, ką pasilik, vienintelis dalykas - tai emocija. tavo jausmas, jausmai, gal jausmų mišiniai - viskas, ko tau reikia ir lik ištikimas jiems.

o dabar išleisk viską lauk.

dėk brūkšnį ten, mesk tašką į kitą pusę. gal tau užteks vienos linijos ir tai bus viskas, ko tau reikės, o gal pripildysi visą erdvę smulkių, energingų potepių (atsinešk kopėčias, jei labai reikia). negalvok apie vaizdą, negalvok apie objektą. jausmas. atsipalaiduok ir ranka, valdoma tavo emocijų tau parodys, ką reikės, ne tu jai. įsijausk ir teptukas su ranka beliks paviršiaus ir tavo sielos susisiekimo įrankiais. nereikia lygių kampų, švarių kraštų, tvarkingų rankų. tėkšk viską, ką nori ir negalvok, o jausk. rezultatas neturi būti gražus, jis turi versti jausti ką nors.

geriau? dabar pakartok tą patį dar kartą. paskui dar kartą. ir dar kartą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą