2015/07/23

The Darjeeling Limited, 2007"I wonder if the three of us would've been friends in real life. Not as brothers, but as people."

trys broliai - Frensis, Džekas ir Piteris po metų atskirai vėl susitinka traukinyje, pavadinimu "The Darjeeling Limited", keliaujančiu per Indiją. broliai nesikalbėjo po tėvo laidotuvių, o dabar vėl kartu ir planuoja, kad ši kelionė per šalį bus dvasinių atradimų kelionė. broliai vienas kitu nepasitiki, slepia savo paslaptis, o vėliau dėl to susipyksta. kelionėje jie atranda šventyklas, Indijos gamtą, perka gyvates, gelbėja žmones ir ieško savo motinos.

dar vienas nuostabus Wes Anderson'o filmas. linksma, bet tuo pačiu kažkaip melancholiška istorija apie brolišką meilę ir paieškas. keistas filmas ir man iki galo jo suprasti neišėjo, bet gal ir nereikia, nes jis tiesiog gražus. labai išskirtinis, kitoks, kaip ir visi W. Anderson'o filmai. turi savo nuotaiką, spalvinį žaismą, filmavimo būdą, žodžiu, savo nuostabų stilių. kiekviena smulkmena čia priderinta ir todėl sudaro įspūdį, lyg tai būtų visai kitas pasaulis.

jei norisi kelionių, bet nėra galimybių, reikia peržiūrėti "The Darjeeling Limited". čia Indija parodoma taip gražiai ir įdomiai. priverčia įsimylėti šią šalį ir ta meilė trunka dar ir po filmo. aišku, gali būti, kad kelionių troškimas dar padidės, nes tada jau norėsis aplankyti Indiją. muzikos takelis nuostabus ir tobulai tinka tokiam filmui. užtenka pasileisti tas dainas ir iš karto pasijunti lyg būtum toli nuo namų.

Wes Anderson sukūrė trumpametražį filmą kaip "The Darjeeling Limmited" priešistorę, kurioje vienas iš brolių, Džekas sutinka savo merginą Paryžiaus viešbutyje. filmas ne mažiau keistas ir įdomus. padeda geriau suprasti "The Darjeeling Limited" ir anglų kalba jį galima peržiūrėti čia.

filmas, vertas dėmesio.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą