2015/06/17

Moonrise Kingdom, 2012"We're in love. We just want to be together. What's wrong with that?"

koks gražus filmas! čia kitas pasaulis. na, gal tiesiog kitas laikotarpis, bet atrodo lyg kitas pasaulis. toks pastelinis, gražus, mielas, jaukus, bet ne per saldus. čia vyksta iškylos, stovyklavimai, sukasi plokštelės, šiugžda pasakų knygų puslapiai, bet trankosi ir žaibai, pykstasi tėvai ir egzistuoja socialinės tarnybos darbuotojos.

veiksmas vyksta septintojo dešimtmečio Anglijoje. Siuzė - keistuolė šeimoje, kurios niekas nesupranta. ji susirašinėja laiškais su Semu. vėliau ji pabėga iš namų, susitarusi su juo susitikti ir jie kartu slapstosi nuo Siuzės šeimos, Semo skautų stovyklos vado ir kitų, sukilusių ant kojų tam, kad rastų pabėgėlius ir juos išskirtų.

pastatymas toks neįprastas ir užburiantis. įtraukia ir aplinka, ir daiktai, ir spalvos, ir patys veikėjai. vien dėl to tikrai verta žiūrėti. Wes Anderson'o filmai išsiskiria savitu stiliumi, todėl žiūrėsiu ir kitus jo kurtus filmus.

ne toks filmas, kuris privestų prie egzistencinės krizės ar neleistų sumerkti akių nuėjus gult, bet tikrai ne laiko švaistymas. filmas, kuris verčia pažiūrėti į viską paprasčiau. nekomplikuoti visko, stengtis dėl ko, kas širdžiai brangu. pakeisti, kas nepatinka, būti ten, kur nori ir su kuo nori. filmas apie meilę, sakyti, kad vaikišką būtų neteisinga, nes ji tikresnė, šiltesnė ir nuoširdesnė nei suaugėlių meilė.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą