2015/04/19

Finding Gaston, 2014
Kino Pavasaris jau praėjo, bet įspūdžiai, nors ir tik iš vieno matyto filmo, dar išliko. anksčiau nesu buvusi dokumentiniame filme kino teatre, tuo labiau filme apie kulinariją, nesu buvusi ir Kino Pavasario metu rodomuose filmuose. šiaip, džiaugiuosi, kad tokie renginiai vyksta, nes taip suteikiama galimybė kino teatre pamatyti kitokių ir dažniausiai tikrai vertų dėmesio filmų, o ne tas pačias šūdo vertas Sandlerio komedijas ir dar vieną insurgentės, divergentės ar dar kokios entės seriją (srr, ne prie širdies man tokie, tik mano asmeninė nuomonė). proga pabendrauti su kūrėjais, aktoriais ir šiaip įdomiais žmonėmis.

"Atrandant Gastoną" - filmas apie Peru kulinarą Gastoną, tapusį šalies didvyriu dėl peruietiško maisto tradicijų puoselėjimo ir plėtimo į kitas pasaulio šalis. šis žmogus labai mylimas Peru gyventojų, šnekinamas gatvėse, jis padaręs ir vis dar daro labai daug, kad Peru kulinarinės tradicijos būtų žinomos kuo plačiau pasaulyje, kad jo šalies ekonomika augtų. jo žodžius ir veiksmus gaudo kiekvienas peruietis.

filme rodoma kelionė atrandant skonius. Gastonas tariasi su Peru žvejais, kad žuvis būtų ne tik šviežia, bet ir prekyba palaikytų smulkius verslininkus, Gastonas tariasi su bulvių ir bolivinių balandų augintojais iš Andų kalnų, jis atidaro naujus restoranus ir dalyvauja dar naujesnių statybose. iš esmės, viskas sukasi aplink mastą, bet apima tiek daug sričių. maisto gamyba - toli gražu ne vien stovėjimas prie viryklės. tai atradimai, klaidžiojimai, naujos pažintys ir nauji skoniai, nauji kvapai.

jau vien žiūrėti į tai, kaip gražiai pateikiamas maistas, kaip švelniai skamba Ramiojo vandenyno vanduo, kaip iš širdies juokiasi peruiečiai šitame filme yra palaima. prie viso to, jis neša ir teisingą mintį. lengva rasti prasmę didinguose, monumentaliuose dalykuose, bet tokiuose įprastuose, kasdieniuose dalykuose, kaip šiuo atveju maistas, prasmę rasti daug sudėtingiau ir jei pavyksta, manau, tikslas pasiektas. bet tokie žmonės kaip Gastonas nesustoja, nes siekti visada yra ko.

tikrai įkvėpė.
2 komentarai:

 1. Ačiū už rekomendaciją. Dar klausimas: ar filme yra 'nepadorių' scenų? Noriu mokykloje jį pasiūlyti žiūrėti.
  Beje, aš neseniai žiūrėjau vieną geriausių savo matytų filmų "Forestas Gampas". Nuostabus, rekomenduoju.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. prašom prašom. nėra jokių tokių scenų. siūlyk būtinai, jei tik žmonės sutinka su kulinarijos tema.
   esu mačiusi, tikrai geras filmas.

   Panaikinti