2015/02/27

Chronicle, 2012

dar vienas filmas apie superherojus. tokių aš šiaip nežiūriu, bet šitas visai kitoks.

trys paaugliai vakarėlio metu miške randa gilią duobę, iš kurios sklinda keistas garsas. įlindę į ją jie randa keistą kristalinės struktūros daiktą, o tada pabunda turėdami telekinezinių sugebėjimų ir gali skraidyti. skamba naiviai ir įprastai. trys draugai tampa artimesni. jie supranta savo galias skirtingai: Styvui tai pramoga, Matui - psichologinio nagrinėjimo objektas, o Endriui - priemonė apsiginti nuo skriaudėjų. 

iš pradžių atrodo, kad šita istorija be jokios prasmės, paviršutiniška, bet čia yra psichologijos. visada filmuose apie super galias būna geroji ir blogoji pusė, tas kuris apgina ir tas, nuo kurio reikia ginti. visada viskas būna aišku, kas atlieka kurį vaidmenį. o čia visi trys veikėjai pradeda nuo to paties taško, bet suka skirtingomis pusėmis. ir tada pagalvoji "kaip pasielgčiau aš?". atrodo, savaime aišku, kad tokias galias reikia panaudoti gėriui, bet jei krūvą metų būtum skriaudžiamas mokykloje, mušamas tėvo, įsivaizduojamas kaip atsiskyrėlis nevykėlis, ar tikrai ranka nesudrebėtų, ar nekiltų noro jiems visiems atkeršyti, parodyti galią, pasipuikuoti ir priversti tuos, kurių bijojai bijoti tavęs?

parodo, kas būna, kai suteiki arogancijai galios, kai egoizmas įgauna fizinės stiprybės. žiūrovas priverčiamas jausti empatiją Endriui, bet paskui viskas pasisuka kitaip ir parodo agresijos, neapykantos ir keršto verpetą, iš kurio išbristi nepavyksta.

nors tos visos super galios ir panašūs reikalai gali atrodyti jau išsemtas šulinys ir dar kaip reikiant pabodęs, šitas filmas priverčia apsigalvoti. jo biudžetas labai mažas ir tai jo didelis pliusas - jokių įspūdingų specialiųjų efektų ar ryškių aptemptų herojų kostiumų. filmas found footage žanro - visą filmą, rodos, filmuoja Endrius, pagrindinis veikėjas. visa tai padaro istoriją realesnę. visada jautiesi, taip, lyg pats ten būtum. filmavimas labai įdomus ir filmą dar labiau pagerina - kampai skirtingi, kamera tai laikoma Endriaus rankoje, tai skraido jo valdoma ore, tai vaizdas rodomas iš degalinės filmavimo kamerų arba iš policijos sraigtasparnio. nenuobodu. 

filmas juokingas, bet ne komedija, jis įtraukia ir turi mintį. jis nesisuka aplink veiksmą, kaip kad būdinga daugumai filmų apie super herojus, kur pabaigoje visada išgelbėjama gražioji dama, čia viskas sukasi aplink veikėjus ir tokiuose filmuose pabaigos nenuspėjamos, kaip ir čia - intriga buvo išlaikyta. Dane DeHaan yra pagrindinė priežastis, kodėl peržiūrėjau. žiauriai geras aktorius.

rekomenduoju.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą