2014/12/30

Only Lovers Left Alive, 2013


"atskyrus susijusią dalelę, atitraukus dvi dalis vieną nuo kitos net į skirtingas visatos kerteles, jei pakeisi ar paveiksi vieną, kita irgi pasikeis."

galiu padėti varnelę savo atostogų darbų sąraše prie punkto "Peržiūrėti gerą filmą".

tai filmas apie amžiną meilę. skamba saldžiai, bet tik tol, kol nepradedi žiūrėti. tai dviejų vampyrų Ievos ir Adomo istorija. ir aš žiūrėjau skeptiškai išgirdusi "vampyrai", bet tai toli gražu ne "Twilight" stiliaus filmas. tikrai ne. čia dėmesys į vampyriškumą nėra per daug sutelkiamas, tai lyg tik detalė, papildanti tamsią ir įtraukiančią filmo atmosferą.

Ieva ir Adomas susituokę, bet gyvena atskirai - vienas Detroite, kitas Tanžere. Adomas renka vintažines gitaras, turi kalnus plokštelių ir įrangos. jis - muzikantas. Ievos namai pilni knygų, o jos atmintis - tikslių istorinių datų. jie susisiekia ir kai Ieva pamato, kad Adomo nuotaika prasta, atvyksta į Detroitą jo pralinksminti. šachmatai, muzika, kraujas ir tamsa. tada ramų vizitą sudrumsčia Ievos sesuo Ava. šalia dar ir žmogus (juos vampyrai vadina zombiais) Ianas, Adomo padėjėjas, laikantis Adomą roko dievu.

estetiškas, gražus, paslaptingas, intelektualus, lėtas filmas. bohema. ieškantiems veiksmo, siaubo ar, tuo labiau, Belos ir Edvardo apsiseilėjimų stiliaus, tikrai netiks. jis nekomercinis ir ne kiekvienam. viskas juda lėtai, ramiai. trumpi, bet daug pasakantys dialogai, tamsa, nepakartojamas, tiesiog tobulas garso takelis, gražūs instrumentai ir paslaptinga nuotaika. aliuzijos į įvairius meno kūrinius ir istorinius veikėjus, prisiminimai apie inkvizicijas ir lengvas ir kokybiškas humoras. žiauriai geras filmas.

Ieva (Tilda Swinton) ir Adomas (Tom Hiddleston) - pati gražiausia mano matyta pora. Ieva visada apsirengusi baltai, jos plaukai balti, o Adomas - juodai. kaip in ir jang. dvi vieno objekto dalys, dvi pusės. viena negalinti be kitos. aktoriai labai geri, vaidyba nepriekaištinga, tiesiog taip gera žiūrėti. abu savaip gražūs. T. Swinton grožis neįprastas, bet man ji labai graži, įsimintina. abu puikiai išreiškiantys emocijas, tiesiog neįsivaizduoju, prie ko būtų galima prisikabinti. nors Ieva vyresnė, pergyvenusi daugiau, tobulai atsimena daugybę įvykių ir datų, Adomas yra tas, kuris labiau nusivylęs ir pavargęs nuo gyvenimo. vis kylančios mintys apie savižudybę, cinizmas ir tamsa. jie abu, lyg vieninteliai likę mylintys prieš visą pasaulį, mėgaujasi amžinybe, kuri juos vargina.

Jim Jarmusch šedevras apie meilę. Einšteino kvantinis neatskiriamumas - atskyrus susijusią dalelę, atitraukus dvi dalis vieną nuo kitos net į skirtingas visatos kerteles, jei pakeisi ar paveiksi vieną, kita irgi pasikeis.

2 komentarai:

  1. Joo, šitas man irgi labai patiko. Ypač ta vieta, kai Ieva krovėsi daiktus, prasukinėjau ir prasukinėjau..

    AtsakytiPanaikinti