2014/12/08

i can't wait to keep knowing youmašinoje skamba ta pati šlykšti pop daina, pagaminta kompiuteriu, žmogaus balsas stipriai patobulintas ir kurios žodžiai beprasmiški, nuobodūs ir niekuo neišsiskiriantis, bet tai viena iš tų dainų, kuri, nori to ar ne, įsigremžia taip giliai į smegenis, kad kelias dienas negali iškrapštyti.

pajutau, kaip nesąmoningai sukandau dantis ir išleidau ilgą atodūsį. tik šį kartą kažkodėl dainos neperjungiau. lange greitai besimainatys juodi plikų medžių siluetai susiliejo į beveidę, bespalvę, purviną juostą.

ar žmonės bent kartais susimąsto, kiek daug reiškia tai, ką jie įsileidžia į save? literatūra, teatras, kinas, muzika, vaizdinis menas, maistas, žmonės, buitis, vaizdai, kvapai, skoniai, garsai... kiekviena beribė smulkmena svarbi.

ne, muzika nėra tik fonas, kad ausyse nespengtų tyla. ne, knygos nėra tik tam, kad būtų ką veikti sėdint oro uoste. ne, tetras ar kinas nėra tik laiko prastūmimas. ne, maistas nėra tik pašaras tam, kad palaikytume gyvybę. ne, paveikslai nėra tik tam, kad užpildytų tuščią kambario sieną.

viskas yra reikšminga. visa, kas aplinkui mes geriame į save, norim to ar ne. sugeriam kaip kempinės. ir visa tai ilgai užsilieka viduje. šis bei tas plaukioja paviršiuje ir neduoda ramybės. kiti dalykai nulenda gilyn, o vėliau iššoka atgal su dar didesne jėga. dar kiti dalykai tokie nepastebimi, kad gali daryti ką nori. bet mes galim pasirinkti, kas mus sups.

klausykit pitbull'io ar drake'o, žiūrėkit lietuvos talentus, komentuokit naują šalčiūtės nuotrauką, skaitykit pigius pornografinius atostogų romanus, valgykit kebabus iš vagonėlio prie maximos, tyčiokitės iš paveikslų, kurių nesuprantat, man tikrai labai giliai vienodai.

bet labai prašau, niekada nepamirškit, kad visa tai formuoja JUS. jus kaip žmones, kaip asmenybes. kiekviena smulkmena svarbi, juk čia ne naujiena. nenumokit ranka, prašau. viskas svarbu. viskas, ką mėgstat, ko klausotės, ko žiūrit, ką veikiat, viskas atskleidžia jus vis iš kito kampo. aš asmeniškai sužinojusi, kokios muzikos klausotės, susidarysiu apie 50% visos nuomonės apie jus.

ir toleruokit kitų nuomonę.

tik netoleruokit tų žmonių, kurie nesupranta, kiek daug reiškia smulkmenos.

2 komentarai:

  1. oh, girl. tokio gero, prasmingo ir gražaus įrašo jau seniai neskaičiau.

    AtsakytiPanaikinti