2014/12/27

God's Not Dead, 2013bullshit.

"jei nėra Dievo, nėra priežasties būti moraliam."

b u l l s h i t.

norėjau gero filmo. ir vėl nepataikiau.
kaip jau buvo galima suprasti, esu ateistė. iš tikrųjų, mane domina rytų religijos, bet kol kas esu ateistė. tolerantiška. religinės temos man labai dažnai įdomios ir man smagu klausyti arba dalyvauti diskusijose šnekant apie tikėjimą, ne tam, kad įrodyčiau savo tiesą, o tam, kad ją palyginčiau su kitomis. todėl ir pasirinkau šitą filmą, su didele viltimi, kad pamatysiu čia kažką naujo ir kad po šiuo pavadinimu slepiasi kažkas daug daugiau. ogi pasirodo - nė velnio. 

universiteto pirmakursis įrodo savo filosofijos dėstytojui ateistui, kad Dievas yra. ne krikščionybę išpažįstančių žmonių šiame filme netrūksta - musulmonė, to pirmakursio kursiokai, kažkokia žurnalistė, jos brolis... ir visi jie pavaizduojami kaip nemoralūs, blogi, gyvenantys neteisingai ir bjauriai. intelekto sužalotą profesorių ateistą partrenkia mašina, jam ateina nušvitimas, kad Dievas yra ir jis laimingas numiršta. musulmonė sėkmingai persimeta į katalikybę, kažkoks azijietis irgi, o vėžiu susirgusi žurnalistė supranta, kad tik Jėzus gali ją išgelbėti. 

filmas, pilnas propagandos, stereotipų ir klišių. čia visi ne krikščionys - blogis, o visi krikščionys - vieninteliai laimingi ir teisūs. čia musulmonas būtinai pilnas neapykantos krikščioniui, o kažkodėl ateistais šiame filme tampama tik nusivylus Dievu. krikščionys neveikia nieko kito, kaip tik mąsto apie Jėzų, gėrį ir ateistų tamsumą. būti laimingu ir turėti viltį gali tik tikėdamas Dievo egzistencija, o krikščionys savo tikėjimą skleidžia ne tiek pritaikydami Dievo skleistas moralės idėjas, kiek bandydami įrodyti, kad Dievas yra tokiais abstrakčiais grindimais, kaip didžiojo sprogimo lyginimas su Dievo skleista šviesa po žodžių "Tebunie šviesa". visada kažkaip įsivaizdavau, kad krikščionims esmė yra ne tiek realus Dievo buvimas, kiek tikėjimas tomis gyvenimo normomis, kurios aprašytos Biblijoje. o dabar esu priversta galvoti, kad tikram krikščioniui svarbiausias yra garantas, kad ten aukštai yra kažkas, kas leis po mirties būti laimingu rojuje. daug dalykų man nepatinka šioje religijoje ir bendraudama asmeniškai su žmogumi didelę nuomonės dalį susidarau pagal jo išpažįstamą tikėjimą, bet šiaip ar taip, tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas. ginčai tarp ateistų ir krikščionių yra, turbūt, galo neturintis dalykas. aš nemanau, kad čia įmanoma kažkuriai pusei laimėti ir tikrai nemanau, kad reikia. vietoje to, kad augtume kaip tolerantiška ir įvairiais religijas pripažįstanti visuomenė, mes vis tiek turim kažką įrodynėti ir peikti kitokią nuomonę. ožiai. "jei nėra Dievo, nėra priežasties būti moraliam." Nežinau, ar esat girdėję, bet egzistuoja toks dalykas kaip sąžinė.

vaidyba tragiška, muzika dar tragiškesnė. pusė kalbų - moralai, kita pusė - citatos. viskas lengvai nuspėjama ir lėkšta. ko tikrai nenuspėjau - tai, kad šitas filmas toks paviršutiniškas ir nieko nepasako be to, kad Dievas yra, Dievas egzistuoja.

žodžiu taip, yall mothafuckas need jesus. 


2 komentarai:

  1. Man ir rytų religijos labiau priimtinos, jų mąstymas, kad reikia būti santarvėj su kitais žmonėmis, o ne klūpėti ant žemės ir melstis dangui, vildamasi, kad ten kažkur sėdi diedukas su barzdele, kuris atleis padarytas nuodėmes, o po to vėliau eis ir darys tą patį...

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. sutinku. rytuose viskas kažkaip logiškiau :D. kas labiausiai nervina, tai katalikų įsitikinimas, kad jų religija vienintelė teisinga ir būtina ją primesti kitiems, dar tai, kad jie patys dauguma visiškai nesupranta kuo tiki...

      Panaikinti