2014/09/08

Submarine (Submarinas), 2010

Oliver Tate: Ask me how deep the ocean is.
Jordana Bevan: Shut up.
Oliver Tate: Come on, just ask me.
Jordana Bevan: Why?
Oliver Tate: `Cause I know the answer.
Jordana Bevan: Oh! Do you?
Olver Tate: Yes, I do.
Jordana Bevan: How deep is the ocean?
Oliver Tate: I`m not gonna say.
Jordana Bevan: I`m brokenhearted.
Oliver Tate: The ocean is six miles deep.
Jordana Bevan: Good.

keistas, gražus, liūdnas filmas pagal Joe Dunthorne novelę. peržiūrėjau, nes sužinojau, kad garso takelis - Alex Turner. ir tikrai nepasigailėjau.
veiksmas vyksta Velse. pasakotojas ir pagrindinis veikėjas penkiolikmetis Oliveris Teitas. jis nepopuliarus, draugų neturi, mėgsta laiką leisti vienas ir skaito žodyną. svajoja apie Džordaną, dailią klasiokę, įspūdingą ir išvaizda, ir elgesiu. vieną dieną ji pakviečia Oliverį susitikti. ima jį bučiuoti, tuo pačiu fotorafuodama bučinius Polaroidu. paskui paaiškėja, kad ji taip padaro tam, kad suerzintų savo buvusį vaikiną, bet Oliveris vis tiek laimingas ir paprašo jos būti jo mergina. jie tampa pora. Oliverio mama nustemba, kad sūnus ne gėjus, o tėtis įteikia kasetę su meilės ir keliomis išsiskyrimo dainomis. 
į kaimyninį namą atsikelia Grehemas Purvis su drauge. vyras - buvęs Oliverio mamos vaikinas. jie pradeda dažnai suitikinėti, mama tolsta nuo Oliverio tėčio, o Oliverio reikalai su Džordana irgi nesiklosto labai gerai. galiausiai Oliveris supranta, kad tėvai gali išsiskirti ir, kaip bet kuris kitas vaikas, visai to nenori. Oliveris papasakoja Džordanai apie situaciją su tėvais ir sužino, kad Džordanos mama serga vėžiu. jis pažada ateiti į ligoninę, kur jai bus  vykdoma operacija ir palaikyti Džordaną. vis dėlto, nenueina ir vėliau aptinka paplūdimyje Džordaną su kitu vaikinu ir savo mamą su Grehemu. vėliau Oliveris gauna laišką nuo Džordanos, kuriame ji rašo, kad palieka jį.
Oliveris bando išlikti optimistišku, galvoja, kad jam visa tai bus visai nesvarbu, kai sulauks 38-erių, bet juk niekas neužmiršta savo pirmosios meilės. Oliveriui viskas slysta iš rankų ir atrodo tragiškai skausminga. paaugliams meilė atrodo toks sudėtingas ir skausmingas reikalas. bet kai net suaugę klysta, ko norėti iš paauglių.
pabaiga ideali šitokiam filmui. viskas susiklosto lyg ir gerai, be čia jau nuo požiūrio prklauso, nes paslaptis nėra iki galo atskleista, kaip ir pridera geram filmui.

šis filmas - Richard Ayoade meno kūrinys, rimtai sakau. kasetės, Polaroidai, kaleidoskopai, cigaretės, paplūdimys ir drėgnas Velso klimatas, keisti lakoniški pokalbiai, kurie pasako daug daugiau nei holivudiškos tirados. filmas dramatiškai suskirstytas į skyrius, visą laiką juntamas tragizmas ir švelni ironija, vos vos humoro. labai gražios filmo spalvos ir visa nuotaika tokia įdomi, savita. šis filmas tikrai ne kiekvienam, jis kitoks. nebando išaiškinti gyvenimo prasmės ir kiekvienam žiūrovui pasako vis ką nors kito..
o jau muzika kokia... ne vien dėlto, kad parašyta ir atlikta Alex Turner, ji tokia graži ir taip idealiai tinka filmui ir jo nuotaikai.
aktoriai labai geri. Craig Roberts ir Yasmin Paige čia tokie mieli ir taip tinka.
tai va, tikrai rekomenduoju. gražus, liūdnas filmas. jo turbūt iki galo suprast ir neįmanoma. būtų neįdomu, jei viskas būtų aišku ir paprasta. geras filmas, vienas mano mėgstamiausių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą