2014/08/26

Švedija

atsiprašau už visos savaitės pertrauką. turiu rimtą pasiaiškinimą - vėl buvau ne Lietuvoj. šį kartą lankiaus Švedijoj.
kartu su tėvais, sese ir seneliais sekmadienį (08 17) iš Talino keltu išplaukėm į Stokholmą. keltu plaukiau jau ne pirmą kartą, todėl jau buvo visai neįdomu. jei neturi silpnybės kosmetikai ir noro prisigert, vienintelė viltis - koncertas. pasisekė, kad šį kartą jis buvo visai geras. didelėj salėj grojo paprasta grupė, viena iš tų, perdainuojančių visiem žinomas dainas (šneku ne apie Pitbull`į). 
kitos dienos rytą atplaukėm į Stokholmą. vaikščiojom po senamiestį, miesto centrą. 


pastatai gražūs, tvarkingi. labai daug suvenyrų parduuvėlių. man geriausias suvenyras iš čia - vinilinės plokštelės. dvi ir nusipirkau - Arctic Monkeys "Suck it See" ir MGMT "MGMT". 


"Bengans" muzikos parduotuvė.
"Šiaurės šalių" muziejaus bokštas.


"Aquaria" muziejus paliko gerą įspūdį. čia visos žuvys ir kiti jūrų gyvūnai pateikti tikrai įdomiai. žengėm į patalpą, kurioje - drėgnasis atogrąžų miškas. daugybė drėgmę mėgstančių augalų, vijoklių, lianų, centre vandens baseinėlis, apžėlęs augalais ir pilnas piranijų. įėjom per audrą - visur buvo tamsu, tik blykčiojo šviesos, imituodamos žaibus, labai garsiai griaudėjo ir stipriai lijo (bėgo vanduo iš lubų). tada viskas staigiai nurimo, prašvito ir pakilo rūkas, kompiuteriniai paukščiai pradėjo čiulbėti. siūbuojančiu tiltu praėjom virš piranijų ir palikom atogrąžų mišką.


muziejuje, kaip ir daugumoje tokių, daug ryklių, rajų, morenų ir nedidelių ryškiaspalvių žuvyčių. neįprasta buvo matyti riebias, ryškias, dideles jūrų žvaigždes, kurias buvo galima legvai paliesti (akvariumas atviras, jokių ženklų nėra, niekas rankų nekiša. kaip būtų Lietuvoj?). kokias penkias minutes spoksojau į žuvis - sliekus. jie toookie juokingi. kišo iš smėlio, visi atsisukę į vieną pusę ir švelniai linguoja. kai prieini, jie staigiai sulenda žemyn į smėlį, o paskui lėtai išlenda. nebuvau mačius tikro jūrų arkliuko. šitam muziejuje jiems skirta atskira patalpa. labai daug jų ten ir visi tokie mieli. miega uodegom apsikabinę vieną augalą, visi susiglaudę ir susisukę į gumuliuką. veidai labai protingi, tikrai, panašiau į arklį, nei į žuvį...visas Stokholmas pastatytas ant uolingų salų, todėl visur daug vandens.


yra keli laivai - muziejai. viename radau šitokį "aparatą". galvojau, kad tokie tik filmuose būna. pasirodo, ne. 


trečiadienį važiavom 300 kilometrų į šiaurę, į kaimą, kuriame stovi mano dėdės sodyba. labai gražu ten. visi namai mediniai, raudoni, su baltais langų rėmais ir apdailom, taip ramu ir tylu, aplink - didžiausi miškai ir girios.
tas dėdės namelis senas, anksčiau turėjęs kitus savininkus. kai kieme tvarkėmės, radau visokių įdomių daiktų - šimto metų senumo laikraščio skiaučių, seną laikrodį, lėkštės šukių.va čia, kol mama mokėsi žvejot, aš skaičiau knygą ir gėriau arbatą. visiškai nebejutau laiko, nurimau ir viskas, apie ką galvojau, buvo vėjas, vandens čiurlenimas, medžių ošimas, užmetamos meškerės garsas, saulė, arbatos skonis ir Džeko Keruako nuotykiai (skaičiau "Kelyje").
taip ramu, taip gera.


penktadienį po pietų išplaukėm iš Stokholmo į Rygą. šį kartą plaukt buvo dar nesmagiau - laivas stipriai siūbavo, buvo daug lietuvių, kurie į laivą įlipo jau giti, dar daugiau buvo rusų, kurie pasigėrė po kelių valandų nuo išplaukimo. ir ne tik vyrai, moterys irgi. jūs būtumėt matę, kaip paskui jos šoko... nežinau, ar man vienai būna toks jausmas, bet kai per koncertą žiūrėjau į tas ruses, man pasidarė gėda būti toj pačioj patalpoj su jom...

šiaip ar taip, visai smagi kelionė. neilga, nemažai laiko praleista kely ir jūroje, bet vis tiek patiko. priešingai nei Kretoje, čia viskas vyko ramiai, lėtai ir neskubant, šiaurietiškai. tikslas nebuvo kuo daugiau visko pamatyti, svarbiau - atsipūsti, pailsėti ir nurimti.


2 komentarai:

  1. Tai ko tokia nerami kad reikia nurimti?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. viskas čia per tą mylimą mokyklą ir žiauriai fainus klasiokus, kuriuos sutiksiu labai greit :) baisiai nekantrauju

      Panaikinti