2014/08/04

Silver Linings Playbook (Optimisto istorija)

"you have to do everything you can, you have to work your hardest and if you stay positive you have a shot at a silver lining."

2012 metų David O. Russell romantinė komedija/drama su Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert de Niro.

Patrikas aptinka savo žmoną duše su kitu, sumuša jį ir pakliūva į psichiatrinę ligoninę. per kelis mėnesius ten pasikeičia, tampa pozityvus, sportuoja ir yra pasirengęs grįžti į normalų gyvenimą. vis dar nėra visiškai psichologiškai stabilus, bet apsigyvena pas tėvus ir ieško būdų, kaip susigrąžinti žmoną Nikę (negali su ja susitikti, nes teismas yra paskyręs apribojimą, draudžiantį prisiartinti prie jos). Patrikas susipažįsta su Tifani - kaimyno žmonos seserimi, kurios vyras neseniai mirė. ir Patriką, ir Tifani aplinkiniai laiko laiko trenktais. nieko keisto - Patrikas sako, ką galvoja ir nemoka laikyti paslapčių, Tifani kandi ir pasileidusi, abu jie diskutuoja, kurių vaistų poveikiai smagesni. porelė susitika ir vėliau, bet nelabai gerai sutaria. galiausiai Patrikas ir Tifani sudaro sandėrį - Tifani perduos Nikei laišką nuo Patriko, jei jis dalyvaus su Tifani šokių konkurse. prasideda repeticijos ir Patriko pastangos grįžti į normalų gyvenimą.

man labai patiko Patriko pozityvumas ir tikėjimas, kad viskas bus gerai, įsitikinimas, kad gyvenime yra pakankamai šūdo ir be to, kurį pats susikuri. dar labiau patiko kontrastas tarp jo pozityvumo  ir Tifani ciniškumo, šie veikėjai puikiai atsveria vienas kitą. Patrikas tikėjosi, kad Nikė sugrįš pas jį ir viskas bus gerai. viskas pakrypo į kitą pusę, bet baigėsi vistiek laimingai. dar vienas įrodymas, kad tai, kaip klostysis ateitis, priklauso nuo nusiteikimo, nusistatymo ir požiūrio.

lengvas filmas, geram vakaro praleidimui. nepavadinčiau šedevru, bet tikrai patiko žiūrėti. aktoriai gražūs, vaidyba puiki, daug prajuokinančių scenų (man labai patiko pozityviojo Patriko reakcija į Hemingvėjaus kūrinio pesimistišką pabaigą). filmas, įkvepiantis žiūrėti į šviesiąsias gyvenimo puses (every cloud has a silver lining - pažodžiui: kiekvienas debesis turi sidabrinį pakraštį, kitaip tariant - kiekvienas sunkumas turi šviesią pusę) ir jei nesiseka jų rasti, dėti visas pastangas tam, kad pavyktų.

rekomenduoju. kaip jau sakiau, lengvas filmas, bet ne beprasmis, su idėja. televizija užgrūsta šalčiūtėmis, soriukais ir nesibaigiančiais Van Damo ir Seagalo susišaudymais (kaip jum dar neatsibodo?!). dabar trūksta tokių šviesių, bet nemoralizuojančių filmų, kaip šis. verta dėmesio.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą