2014/05/03

Lagamine gimus ir augus

Rašiau čia prieš kokį šimtą metų. Pavasaris baisus reikalas, jeigu rimtai. Šilta, saulė šviečia, visi laimingi, galva visiškai neveikia, o mokytojai kankina kontroliniais ir baigiamaisiais. Aš tokiu metu žiauriai išsiblaškius, o laiko ir taip viskam trūksta, todėl rezultatai beveik visur, prie ko prisiliečiu, būna nekokie...
Savaitę čia buvo apklausa "Ko šiam blogui trūksta?". Labai labai didelis ačiū tiems mieliems keturiems žmonėms, kurie pabalsavo. Nesitikėjau, kad iš viso kas nors tą apklausą patebės, tikrai labai ačiū :). Atsižvedama į apklausos rezultatus, bandau rašyti apie savo didžiausią pomėgį - keliones.
Dievinu keliauti.
Jei tik atsiranda galimybė, važiuoju visur, kur tik kas nors vežasi. Pamatau naujus kraštovaizdžius, architektūrą, veidus, emocijas, kvapus, skonius. Išmokstu daugiau nei iš bet kokio geografijos vadovėlio. Keliaudama tikrai kvėpuoju. Neįsivaizduoju geresnio ir turiningesnio būdo praleisti laisvalaikį. Keliauti reikia taip, kad pavargtum. Tada tai bus tikras poilsis (labai logiškai skamba, bet aš visiškai rimtai). Gaila, negaliu kiekvieną mėnesį kur nors išvykti, vis dėlto tam reikia pinigų.
Keliauju, žinoma, daugiausia su šeima. Dažniausiai važiuojam savu automobiliu, tik į tolimesnius kraštus skrendam lėktuvu ar plaukiam keltu. Yra pasisekę pakeliauti ir su draugais. Žiauriai smagu.
Štai kraštai, kuriuos esu aplankiusi, tikiuosi, kad pamatysit ką nors nauja, kad įkvėpsiu kelionių džiaugsmui.
Pirma mano aplankyta šalis - Vokietija. Tada man buvo 8 metai. Labai bijojau važiuoti, jaudinaus, bet kartu ir nekantravau. Nedaug, ką ten pamačiau, nes važiavom keliom dienom į parodą, bet vien tas faktas, kad aš užsienyje leido man vaikščioti aukštai iškėlus galvą.
Tais pačiais metais, vasarą išvažiavom į rimtesnę kelionę - aplankėm Austriją. Iš karto įsimylėjau kalnus. Nemoku žodžiais nusakyti to jausmo, kai gali giliai įkvėpti šalto ir tikro kalnų oro, jausti vėją, glostantį veidą ir tiesiog tyliai stebėti visą kalnų didybę. Patiko man ir lediniai kalnų ežerai, grynos, nesudrumztos žydros spalvos. Austrija man labai įstrigo atmintyje.
2008 važiavom į Vokietiją. Ten aplankėm gėlių salą Mainau. Dar šitiek gėlių vienoje vietoje nebuvau mačiusi. Ten jau ne šiaip sau koks botanikos sodas. Dideli įvairių formų gėlynai, net paveikslai gėlynuose iš skirtingų spalvų gėlių, didelės statulos, vėl gi iš gėlių. Tikrai labai gražu.
Vasarą pirmą kartą skridau lėktuvu - į Kretą, Graikijos salą. Žiauriai patiko! Vokiečiai ir austrai labai tvarkingi, pakanka ramūs ir viską gerai apmastantys žmonės, todėl pamačiusi, kokie spontaniški, greitai įsiaudrinantys yra graikai pajutau labai didelį kontrastą. Smagu šitaip lyginti žmones, padeda suprasti ir savo pačios trūkumus ir gerąsias savybes.
2009 vėl su tėvais važiavom į Austriją. Buvom Swarovski muziejuje. Daug blizgučių, bet vistiek įdomu. Vėl džiaugėmės kalnais ir ramybe. Tarp kitko, tas apvalus metalinis narvas - atrakcionas. Aš buvau jo viduj ir turėjau laipiot jo sienomis, kad jis suktųsi. Nepatiko....
Kai buvau ketvirtokė, mūsų mokykla kartu su Latvijos, Siguldos miesto pradine ir Danijos, Ryomgard miesto vidurine mokyklomis suorganizavo labai smagų projektą anglų kalbai stiprinti. Visus mokslo metus 17 ketvirtkų stebėjom klimatą Lietuvoje. Žiemą autobusu važiavom į Siguldą, o vasarą - į Ryomgard. Pirma kelionė be tėvų. Jaučiausi baisiai savarankiška. Buvo tikrai smagu ir anglų kalbą įtvirtinau, susiradau draugų Latvijoje ir Danijoje. Reikėtų atgaivint tuos ryšius...
Tais pačiais, 2010 metais su tėvais keltu per Baltijos jūrą kėlėmės į Švediją, Stokholmą, aplankyti ten gyvenančio dėdės.
2011 metais be tėvų, su dėdės draugėmis vėl vykau į Stokholą. Šį kartą ilgesniam laikui. Pažinau naują tautą. Švedai neskubantys, atsipalaidavę žmonės, bet į svetimšalius žiūri kreivai. Užtat bernai žiauriai gražūs, just sayin...
2012 - vėl Austrija. Mums turbūt jos niekada nebus gana.
Tais pačiais metais mokykla suorganizvo vienos dienos kelionę keliems mokiniams į Varšuvą, Lenkiją. Labai didelio įspūdžio tas miestas man nepaliko, patys lenkai irgi ne, bet smagiai praleidau laiką su draugėm ir pirmą kartą apsilankiau Starbucks`e ^^.
2013 vasarą - Austrija. Šį kartą kartu pasiėmiau ir draugę, kad smagiau būtų.
Rudenį tėvai išleido su dviem draugėm į Vokietiją, Heidės parką trim dinom. Kartu važiavo ir mūsų mokyklos vienoliktokai. Atšventėm smagiai Helovyną Vokietijoj.
Metų pabaigą praleidau Stokholme, kartu su tėvais ir seneliais. Ten atšventėm ir Naujuosius metus. Stokholme fejerverkai atrodo daug įspūdingiau nei Lietuvoj. Griaudėjo visur.
Šį pavasarį, balandžio pradžioje kartu su klase skridau į Paryžiu. Tai buvo kelionė, kurios niekada gyvenime nepamiršiu. Supratau, kokie vis dėlto svarbūs yra draugai ir kiek daug jie man reiškia. Kartu su jais ir narkomanų nakvynės namai baisūs nebuvo...

Nežinau, ar kam įdomus šis baisiai ilgas įrašas, bet aš stengiuosi parodyti, kiek daug nuostabių dalykų galima patirti kelionėse. Įdomu, gražu ir smagu ne tik Egipte ar Turkijoj. Keliaudamas žmogus daug ko išmoksta, tampa platesnių pažiūrų. Sakysit, lengva man kalbėt, tam reikia pinigų. Aš pati tapau pinigus ir į keliones be tėvų važiuoju beveik vien tik iš savos piniginės. Mūsų šeima turi Svajonių stiklainį, į kurį laikas nulaiko įdedam pinigų, nebūtinai litų, kartais kitų po kelionių užsilikusių valiutų. Net mano mažoji sesutė prisideda. Kai pinigų prisikaupia, važiuojam kur nors. Jei yra noras, atsiras ir būdų. Tai va, linkiu netingėti, stengis, o tada lėkt kur nors ir džiaugtis gražiu gyvenimu ^^. 

Vokietija, 2007
Austrija, 2007
Vokietija, 2008
Kreta, 2008

Kreta, 2008
Austrija, 2009
Austrija, 2009
Austrija, 2009
Latvija, 2010
Latvija, 2010
Danija, 2010
Danija, 2010
Danija, 2010
Danija, 2010
Danija, 2010
Danija, 2010
Švedija, 2010
Švedija, 2011
Švedija, 2011

Švedija, 2011
Švedija, 2011
Švedija, 2011
Austrija, 2012
Austrija, 2012
Austrija, 2012

Austrija, 2012
Austrija, 2012
Austrija, 2012
Lenkija, 2012
Lenkija, 2012

Austrija, 2013

Austrija, 2013

Austrija, 2013

Austrija, 2013
Vokietija, 2013
Vokietija, 2013
Vokietija, 2013
Švedija, 2013
Švedija, 2013
Švedija, 2013
Prancūzija, 2014
Praancūzija, 2014
Prancūzija, 2014
Prancūzija, 2014
Šiuo metu aš pasinešus ant šitų (jau seniai šiaip klausau, bet dar neatsibodo):


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą